Internet of ARTS

Mehmet Ünal / Besteci ve Yeni Medya Sanatçısı

İstanbul merkezli besteci ve yeni medya sanatçısı ve yazılım geliştiricisidir.

Güçlü bir müzik geçmişinden gelen Mehmet Ünal için kendi araçlarını ve algoritmalarını geliştirmek, yaratıcı sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Hacettepe Üniversitesi’nde eğitim gördü ve Mimar Sinan Üniversitesi’nde Elektro-Akustik Kompozisyon Bölümü’nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nde Ses Teknolojileri (Yüksek Lisans) mezunudur.

IBM, Nike, Google, Youtube, CocaCola, Samsung gibi uluslararası teknoloji ve ticari markalar ile çalışmıştır.

Ses tasarımı ve müzik projeleri Washington, Melbourne, İstanbul, New Mexico, Cenevre, Paris, Prag, Barselona, Linz’de sunuldu ve Red Dot Tasarım Ödülü, Uluslararası Tasarım Ödülleri, Codaward, ADC Ödülleri, Alman Tasarım, Aesthetica Sanat Ödülü gibi uluslararası ödüller aldı.

Hakan Yılmaz / YÖNETMEN VE YENİ MEDYA SANATÇISI

1986 İstanbul doğumlu Hakan Yılmaz bir yönetmen, dijital sanatçı, veri simülasyon sanatçısı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünde öğretim görevlisi olarak yer aldı. 2002 yılında görsel tasarım, hareketli grafikler ve video yapımı üzerine çalışmaya başladı. 2006’da ilk TV Şovu Akustikhane’yi tasarladı ve yönetmen koltuğuna oturdu. Akustikhane’nin başarısının ardından, bir adım daha ileri gitti ve 2012 yılında kendi görsel tasarım ve hareketli grafik şirketini kurdu; Awesome Bros. Hakan, birçok yapımda Yönetmen ve Hareketli Grafik Tasarımcı olarak yer aldı.

Under One Minute projesindeki yeni medya sanat çalışmaları ticari işlerine paralel olarak hayata geçti. Çalışmaları İstanbul Kadıköy ve Londra, İngiltere’deki yeni atölyesinde devam ediyor.

envillaged

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *